ПОЛОЖЕННЯ
про Раду Українського козацтва
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
вiд 4 червня 2005 року
№916/2005
1. Рада Українського козацтва (далi - Рада) є консультативно-дорадчим органом при Президентовi України.
2. У своїй дiяльностi Рада керується Конституцiєю та законами України, актами Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, iншими нормативно-правовими актами, а також цим Положенням.
3. Основними завданнями Ради є:
- здiйснення аналiзу стану розвитку Українського козацтва, а також заходiв iз забезпечення взаємодiї органiв виконавчої влади i козацьких громадських органiзацiй у сферi вiдродження iсторико-культурних та господарських традицiй Українського козацтва;
- участь у розробленнi та реалiзацiї державних програм розвитку Українського козацтва;
- внесення в установленому порядку пропозицiй щодо формування та реалiзацiї державної полiтики у цiй сферi.
4. Рада вiдповiдно до покладених на неї завдань:
- вивчає та аналiзує стан розвитку козацького руху в Українi;
- здiйснює пiдготовку у межах своїх повноважень рекомендацiй щодо вiдродження та розвитку традицiй Українського козацтва;
- вносить у встановленому порядку пропозицiї щодо формування державної полiтики у сферi вiдродження та розвитку iсторичних, патрiотичних, господарських та культурних традицiй Українського козацтва, а також щодо сприяння роботi громадських, релiгiйних органiзацiй, благодiйних фондiв, окремих громадян щодо вiдродження Українського козацтва;
- розробляє та бере участь у виконаннi проектiв та програм розвитку Українського козацтва;
- бере участь у розробленнi проектiв нормативно-правових актiв з питань, що належать до її компетенцiї;
- сприяє укомплектуванню окремих пiдроздiлiв Збройних Сил України та iнших вiйськових формувань призовниками, якi є членами козацьких органiзацiй;
- сприяє охоронi пам'яток iсторiї та культури, природоохороннiй та науково-пошуковiй роботi, органiзацiї та проведенню фестивалiв козацької творчостi, спортивних змагань, вносить у встановленому порядку пропозицiї щодо вiдновлення iсторичних назв, пов'язаних з iсторiєю Українського козацтва;
- проводить через засоби масової iнформацiї iнформацiйну та роз'яснювальну роботу з проблем Українського козацтва, вiдродження та розвитку його iсторичних, патрiотичних, господарських та культурних традицiй.
5. Рада пiд час виконання покладених на неї завдань взаємодiє з органами виконавчої влади, органами мiсцевого самоврядування у питаннях вiдродження та розвитку iсторичних, патрiотичних, господарських та культурних традицiй Українського козацтва, а також з навчальними закладами, науковими установами щодо патрiотичного виховання, органiзацiї фiзкультурно-спортивної та культурно-просвiтницької роботи серед молодi.
6. Рада має право:
- одержувати в установленому порядку вiд мiнiстерств, iнших центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади iнформацiю, документи i матерiали з питань, що належать до її компетенцiї;
- утворювати в разi потреби тимчасовi робочi групи.
7. Рада здiйснює свою дiяльнiсть на громадських засадах.
8. Рада утворюється у складi Голови, секретаря та iнших членiв Ради.
Раду очолює Президент України.
Членами Ради є керiвники всеукраїнських козацьких громадських органiзацiй, зареєстрованих вiдповiдно до Закону України "Про об'єднання громадян".
Для набуття членства в Радi керiвник всеукраїнської козацької громадської органiзацiї подає на iм'я Голови Ради заяву, до якої додаються копiя рiшення вищого статутного органу всеукраїнської козацької громадської органiзацiї про пiдтвердження повноважень вiдповiдного керiвника, копiї свiдоцтва про реєстрацiю всеукраїнської козацької громадської органiзацiї та статуту (положення).
До складу Ради можуть входити також iншi особи, якi зробили значний внесок у вiдродження та розвиток Українського козацтва. Рiшення про введення до складу Ради таких осiб приймається Радою.
Секретаря Ради призначає Президент України.
Секретар Ради забезпечує дiяльнiсть Ради у перiод мiж її засiданнями, а також:
- органiзовує дiяльнiсть Ради;
- формує порядок денний засiдань Ради та скликає її засiдання;
- за дорученням Голови Ради представляє Раду у вiдносинах з центральними та мiсцевими органами виконавчої влади, пiдприємствами, установами, органiзацiями.
9. Органiзацiйною формою роботи Ради є засiдання, якi проводяться в мiру потреби, але не рiдше одного разу на три мiсяцi.
Головуючим на засiданнях є Голова Ради. За вiдсутностi Голови Ради її засiдання вiдкриває секретар Ради i Рада зi свого складу обирає головуючого.
Рада правомочна вирiшувати питання, якщо на її засiданнi присутнi бiльше половини її членiв.
Рiшення Ради приймаються бiльшiстю голосiв членiв Ради i оформляються протоколом.
Члени Ради мають рiвнi права. Кожний член Ради має один голос.
У разi якщо член Ради не згоден з її рiшенням або не може бути присутнiм на засiданнi, вiн може висловити свою думку з питань, що розглядаються, письмово.
10. Рада використовує в роботi бланки зi своїм найменуванням.
Державний секретар України
О. ЗIНЧЕНКО