Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Положення 11

Печать

"ЗАТВЕРДЖУЮ"
Гетьман Українського Реєстрового Козацтва
А.I.Шевченко


ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ШКIЛЬНІ, СТУДЕНТСЬКІ, МОЛОДІЖНІ КОЗАЦЬКI ТОВАРИСТВА
У ВСЕУКРАЇНСЬКIЙ ГРОМАДСЬКIЙ ОРГАНIЗАЦIЇ
"УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО"(УРК)


Головний штаб ВГО УРК
м. Київ - 2005 р.


1. Загальнi положення

1.1. Всеукраїнська громадська організація „Українське Реєстрове Козацтво” - унітарна, єдина у своїй цілісності громадська організація, на структурні організації якої поширюється дія законів України, постанов і розпоряджень Уряду з питань розвитку Українського козацтва.

1.2. Статут Українського Реєстрового Козацтва є єдиним і загальнообов’язковим для всіх його структурних підрозділів, козацьких товариств, організацій і громад, що входять до складу Всеукраїнської громадської організації „Українське Реєстрове Козацтво”.

1.3. Українське Реєстрове Козацтво може мати лише індивідуальне членство козаків, які є громадянами України.

1.4. Члени УРК утворюють за місцем навчання (проживання) козацькі осередки (товариства). Реєстрові козаки підлягають єдиному реєстру у Головному штабі УРК, їхня діяльність регулюється Статутом, цим Положенням, наказами та розпорядженнями Українського Реєстрового Козацтва.

1.5. Учнівські та студентські козацькі осередки, що створені у середніх та вищих навчальних закладах, не мають права юридичної особи, а легалізуються в органах юстиції шляхом письмового повідомлення.

1.6. На території України всі структурні осередки УРК функціонують згідно з адміністративно-територіальним поділом України, підпорядкованi отаманам (головам) міських козацьких товариств Всеукраїнської громадської організації „Українське Реєстрове Козацтво” і перебувають на обліку у відповідних штабах.

1.7. Членство в учнівській, або студентській, козацькій організації Всеукраїнської громадської організації „Українське Реєстрове Козацтво” регламентується положеннями Статуту УРК (розділ № 3).


2. Основні завдання

2.1. Сприяння розбудові України як суверенної, самостійної та незалежної, демократичної та правової держави, з козацькою моделлю демократії, що гармонійно поєднує вольності і свободи людини з дисципліною і порядком у державі.

2.2. Взаємодія з органами влади щодо формування державної політики у галузi духовного, економічного, соціального та військового будівництва держави на засадах історичних, патріотичних, господарських і культурних традицій Українського козацтва.

2.3. Сприяння відновленню та розвитку на звичаєвих засадах українського козацтва діяльності та способу життя українського народу.

2.4. Сприяння підготовці молоді до військової служби, військовому вишколу українських козаків, комплектуванню окремих козацьких військових формувань призовниками з УРК.

2.5. Забезпечення культурного обміну, тісного співробітництва з учнівськими козацькими громадськими організаціями навчальних закладів та установ.

2.6. Патріотичне і духовне виховання нового покоління в дусі українського лицарства, української національної ідеї, відданості рідному українському народу та Землі-матері.

2.7. Участь у проведенні заходів щодо охорони та захисту довкілля, упорядкування козацьких могил, створення нових пам’яток культури в пам’ять про козацьке лицарство та славу українського народу.

2.8. Проведення серед учнівської та студентської молоді роботи з культурно-просвітницького, туристично-краєзнавчого, фізкультурно-спортивного та військово-патріотичного виховання.

2.9. Запровадження у навчальних закладах та закладах позашкільної роботи дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл”.

2.10. Проведення у межах позашкільного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах програми „Молода січ” із вивченням військово-патріотичних традицій Українського козацтва.


3. Структура та органи управління учнівськими (студентськими) молодіжними козацькими організаціями Українського Реєстрового Козацтва

  1. 3.1. Учнівські, студентські козацькі товариства Всеукраїнської громадської організації „Українське Реєстрове Козацтво” створюються з урахуванням сучасного адміністративно-територіального поділу України, а також з урахуванням історичних назв полків, куренів козацького реєстрового війська, на засадах виробничо-територіального принципу.
  2. 3.2. Відповідно до історичних реалій відновлюється традиційний для Українського Реєстрового Козацтва полково-сотенний устрій як військово-патріотична структура УРК. Козацькі товариства всіх рівнів мають право збереження історичних козацьких назв, не допускається перетворення їх на незаконні воєнізовані формування.
  3. 3.3. Первинним козацьким товариством є сотня. З первинних козацьких товариств-сотень складаються курені (курінь налічує 500 козаків).
  4. 3.4. Полк складається з трьох куренів (полк налічує 1500 козаків).
  5. 3.5. Усі первинні козацькі товариства беруться на облік і є підзвітними міським (районним) козацьким товариствам.
  6. 3.6. Первинним підрозділом військово-патріотичного вишколу в УРК є застава, що налічує не менше трьох козаків. Iнші структурні підрозділи Всеукраїнської громадської організації „Українське Реєстрове Козацтво” мають назви:
    • рій (складається з застав);
    • загін (складається з роїв);
    • сотня (складається з загонів);
    • курінь (складається з трьох сотень);
    • полк (складається з трьох куренів).
  7. 3.7. Первинні козацькі учнівські, студентські товариства Всеукраїнської громадської організації „Українське Реєстрове Козацтво”:
    • створюються за місцем навчання козаків;
    • для керівництва товариством обирають на засiданнях своїх рад отамана та писаря (його заступника) терміном на 1 рік;
    • ведуть персональний облік членів, приймають членські внески;
    • ведуть облік коштів, звітують перед козацьким товариством про їх використання;
    • отаман (голова) товариства, який керує первинним козацьким товариством, входить до міської (районної) старшини;
    • співпрацюють з міським (районним) штабом;
    • визначають завдання та напрямки своєї діяльності.

Наказний гетьман УРК,
генерал армiї УРК

В.А.Мiхеєв

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 30.03.2023 : 85
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2354865

Copyright © 2003-2023 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть