Всеукраїнська громадська організація
"Українське Реєстрове Козацтво"

До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини

Новини козацтва

Головна
Новини УРК
Фото та відеосюжети

Документи УРК

Статут
Положення
Присяга
Гімн УРК
Однострій
Законодавство
Накази, розпорядження
Угоди

Організація УРК

Генеральна старшина
Керівництво
Умови прийому
Газета "Україна Козацька"
Козацька музика
Діаспора
Історія
Наша адреса

Посилання

ВПДП
Інститут проблем
штучного інтелекту
МОН і НАН України
Сайти організацій та
представництв УРК
Наші колеги

Положення 8

Печать

ЗАТВЕРДЖЕНО
Великою Радою
Всеукраїнської громадської органiзацiї
"Українське Реєстрове Козацтво" (УРК)
03 лютого 2004 р.
Гетьман Українського Реєстрового Козацтва
А.I. Шевченко


ПОЛОЖЕННЯ
ПРО СУД КОЗАЦЬКОЇ ЧЕСТI
ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНIЗАЦIЇ
"УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО" (УРК)


Головний штаб УРК - 2005 р.


1. Загальнi положення

1.1. Всеукраїнська громадська органiзацiя "Українське Реєстрове Козацтво" (далi - УРК) є добровiльною, самостiйною, духовною, позапартiйною, громадською органiзацiєю, що дiє на пiдставi Конституцiї України, чинного Законодавства України та Статуту УРК з метою захисту духовних, економiчних, полiтичних здобуткiв українського народу, нацiональних традицiй та козацьких життєвих принципiв, має власну судову систему та судочинство.

1.2. Судова система УРК базується на iсторичних традицiях Українського козацтва й складається з судiв козацької честi кошiв, полкiв, куренiв, сотень тощо.

1.3. Суд козацької честi Українського Реєстрового Козацтва є товариським судовим органом. У своїй дiяльностi суди козацької честi керуються Статутом УРК, основними заповiдями Українського Реєстрового Козацтва та чинним Законодавством України.


2. Завдання судiв козацької честi та порядок їх утворення.

2.1. Головним завданням судiв козацької честi є пiдтримка високого козацького духу, дисциплiни, людської та нацiональної гiдностi, захист авторитету Всеукраїнської громадської органiзацiї "Українське Реєстрове Козацтво" (УРК).

2.2. Суди козацької честi складаються з суддiв, по одному в об'єднаннях й осередках Українського Реєстрового Козацтва, та двох козакiв, якi разом з ними здiйснюють судочинство (один призначається вiдповiдним отаманом, а iнший - за проханням пiдсудного), а також з Вищого суду козацької честi з постiйним складом.

2.3. В об'єднаннях та осередках УРК суддiв обирають з найбiльш гiдних козакiв (по одному) строком на два роки та не бiльше двох термiнiв поспiль.

2.4. Суд козацької честi обирає Велика Рада Українського Реєстрового Козацтва кiлькiстю 5 осiб - старшин з рiзних регiонiв України та Генерального суддi (голови суду козацької честi) - термiном на п'ять рокiв, кожен iз суддiв не може обиратися бiльше двох термiнiв поспiль.

2.5. До суду козацької честi обираються козаки - юристи за фахом - та козаки, якi мають достатнiй життєвий досвiд й авторитет у товаришiв.


3. Справи, що розглядаються судами козацької честi.

Суди козацької честi розглядають такi справи:

- про порушення Статуту Всеукраїнської громадської органiзацiї "Українське Реєстрове Козацтво"(УРК);

- про порушення основних заповiдей Українського Реєстрового Козацтва;

- про порушення положень, що регулюють дiяльнiсть УРК;

- про порушення дисциплiни у козацькому середовищi;

- про дiяльнiсть, що завдала шкоди авторитету УРК;

- про стосунки об'єднань, осередкiв з органами управлiння УРК та мiж собою.


4. Порядок розгляду справ судами козацької честi.

4.1. Суди козацької честi розглядають справи згiдно з поданими заявами, рiшеннями рад, об'єднань, осередкiв, з власної iнiцiативи суддiв та у порядку оскарження постанов судiв нижчої iнстанцiї.

4.2. Справи розглядають суди козацької честi у складi обраного на засiданнi ради осередку чи об'єднання та двох козакiв-судочинцiв.

4.3. Розгляд справ здiйснюють на вiдкритому засiданнi суду, де мають право бути присутнiми будь-якi козаки.

4.4. На засiдання суду обов'язково запрошується козак, стосовно якого розглядається справа. Якщо вiн не з'являється без поважних причин на засiдання суду, справа може бути розглянута за його вiдсутностi.

4.5. Суддя об'єднання чи осередку:

- отримавши заяву чи рiшення козацької ради, в триденний термiн порушує справу та призначає день слухання справи, але не пiзнiше 15 днiв з моменту отримання заяви, про що виносить ухвалу;

- здiйснює пiдготовку до слухання справи: збирає необхiднi документи, опитує козакiв, iнших осiб, залучає до матерiалiв справи iншi докази, має право давати доручення iз вказаних питань iншим козацьким судам у випадку, коли необхiднi матерiали неможливо зiбрати на територiї об'єднання чи осередку;

4.6. Пiд час розгляду справи дослiджуються всi обставини та документи, опитуються особи, якi причетнi до справи. Пiсля отримання результатiв приймають постанову.

4.7. Вiдмова козакiв дати суду пояснення, матерiали, документи не допускається, вважається порушенням основних заповiдей Українського Реєстрового Козацтва та тягне за собою наслiдки, що передбаченi пунктом 5.1. цього Положення.

4.8. Суддi є незалежними у прийняттi постанов i мають рiвнi права.

4.9. Постанови судiв приймають бiльшiстю голосiв членiв суду.

4.10. Розгляд справ, що порушенi суддями з власної iнiцiативи, проводять у такому ж порядку.

4.11. Суд козацької честi УРК розглядає справи про стосунки об'єднань, осередкiв з органами управлiння УРК та у порядку перегляду справ.

4.12. Суд козацької честi УРК розглядає справи у складi Генерального суддi (голови Суду козацької честi) та чотирьох суддiв. Суддi чинять правосуддя по черзi. У разi тимчасової вiдсутностi Генерального суддi його функцiї виконує один iз суддiв.


5. Заходи, що здiйснюються судами козацької честi.

5.1. До козакiв, яких суди козацької честi визначають винними у порушеннi Статуту УРК, основних заповiдей козацтва, Положень, що регулюють дiяльнiсть Українського Реєстрового Козацтва, застосовують такi заходи впливу:

- оголошення козацького осуду;

- вимога вибачитися перед зiбранням козакiв;

- спокута в церквi;

- тимчасове позбавлення права голосу;

- попередження про виключення з лав УРК;

- порушення питання про позбавлення старшинського звання перед отаманом, який це звання присвоював;

- порушення перед козацькою радою питання про виключення з лав УРК.

5.2. Рiшення суду козацької честi "Оголошення козацького осуду" та "Попередження" оголошують на судi особисто та наказом отамана вiдповiдного рiвня перед всiм козацтвом осередку.

5.3. Якщо козак вiдмовляється виконувати рiшення суду козацької честi, суд може надати суворiше покарання.

5.4. Пiсля рiшення суду "На спокуту" козак повинен пiд наглядом священика поститися та сповiдатись.


6. Оскарження постанов судiв козацької честi.

6.1. Постанови судiв козацької честi у десятиденний термiн пiсля їх винесення можуть бути оскарженi у судi козацької честi вищої iнстанцiї.

6.2. До суду козацької честi УРК подаються заяви на перегляд справи у тому випадку, коли їх розглядали у порядку оскарження судами козацької честi об'єднань чи осередкiв нижчої iнстанцiї.


Наказний гетьман УРК,
генерал армiї УРК

В.А.Мiхеєв

Контакти

НАША АДРЕСА:
01001, Україна, Київ,
вул. Мала Житомирська,
буд. 11 офiс 5а
Тел./факс:
+38 (044) 2783759
Vodafone:
+38 (050) 0710120
НАШ E-MAIL:
urk.ukraine@gmail.com
Вiдвiдувачiв сьогоднi 30.03.2023 : 83
Вiдвiдувачiв з 17.03.2003 : 2354863

Copyright © 2003-2023 Українське Реєстрове Козацтво

Усi права на матерiали, якi знаходяться на сайтi Українського Реєстрового Козацтва, захищаються у вiдповiдностi до Законодавства України. Використання матерiалiв дозволяється у випадку посилання (для iнтернет-видань - гiперпосилання) на www.kozatstvo.org.ua. <

Проблеми/коментарiї? Пишiть