УМОВИ ПРИЙОМУ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНIЗАЦIЇ
"УКРАЇНСЬКЕ РЕЄСТРОВЕ КОЗАЦТВО"
![]() ![]() ![]() |
Основні положення Статуту Всеукраїнської громадської органiзацiї "Українське Реєстрове Козацтво" регламентують членство, обов'язки та права особи, яка має бажання вступити до лав органiзацiї.
![]()
|
3. ЧЛЕНСТВО В УКРАЇНСЬКОМУ РЕЄСТРОВОМУ КОЗАЦТВI.
ОБОВ'ЯЗКИ ТА ПРАВА ЧЛЕНIВ УКРАЇНСЬКОГО РЕЄСТРОВОГО КОЗАЦТВА

м. Ялта |
3.1. Членство в Українському Реєстровому Козацтві є тільки індивідуальним.
3.2. Дійсним козаком або берегинею Українського Реєстрового Козацтва мають право бути нащадки українського козацького роду, а також громадяни, які пройшли випробувальний термін і виявили глибокі патріотичні переконання, стоять на засадах розбудови й захисту самостійної, незалежної, соборної, демократичної держави Україна. Прийняли посвяту та присягу українського реєстрового козака або берегині. Після проходження випробного терміну дійсному козакові або берегині видається реєстрова грамота та посвідчення.
3.3. За вагомий внесок у розвиток Українського Реєстрового Козацтва рішенням Гетьмана (Голови) або Ради старійшин Українського Реєстрового Козацтва відомі громадські, політичні й військові діячі, діячі культури та науки, державні керівники, видатні спортсмени, які виявили себе активними провідниками української державності й української козацької ідеї, можуть прийматися до Українського Реєстрового Козацтва без випробного терміну.
3.4. До лав Українського Реєстрового Козацтва приймають згідно з письмовою заявою за козацьким звичаєм на Радах козацьких товариств.
|
|
м. Тернопiль |
Ті, хто не були членами дитячих, юнацьких і молодіжних козацьких організацій, приймаються за рекомендацією двох дійсних членів Українського Реєстрового Козацтва.
Кожен козак повинен стояти на обліку в первинному козацькому товаристві.
3.6. В Українському Реєстровому Козацтві створюються та діють як його структурні осередки дитячі, юнацькі та молодіжні козацькі організації відповідно до положень про ці організації, що затверджуються Гетьманом (Головою) Українського Реєстрового Козацтва.
3.7. Особи, які притягалися до кримінальної відповідальності, можуть стати козаками тільки після відповідного рішення суду козацької честі обласного козацького товариства, після зняття судимості в установленому законодавством порядку та лише після затвердження такого членства Гетьманом (Головою) Українського Реєстрового Козацтва.

Засідання Ради старійшин |
3.8. В Українському Реєстровому Козацтві створюються структурні жіночі товариства, які діють на підставі єдиного Статуту УРК.
3.9. Члени Українського Реєстрового Козацтва зобов'язанi:
- бути активними провідниками української національної ідеї, виконувати всі вимоги цього Статуту й українських козацьких звичаїв, якщо останні не суперечать Статуту Українського Реєстрового Козацтва та чинному законодавству України;
- виконувати універсали, постанови, накази й рішення Гетьмана (Голови), керівних органів Українського Реєстрового Козацтва, накази своїх отаманів і старшин;
- сплачувати вступний і щомісячні членські внески, розмір яких встановлюється окремим положенням;
- дотримуватись здорового способу життя, піклуватись про Українську державу, родину й дітей, плекати молоде покоління духовно здоровим, морально та фізично загартованим, відданим Україні й українському народові;
- козаки допризовного віку зобов’язані виявляти ініціативу щодо вчасної постановки на облік у військовому комісаріаті та прагнути призову на військову службу;
- на військовій службі постійно працювати над професійним, морально-психологічним і фізичним самовдосконаленням, бути взірцем дисциплінованості, відданості українському народові, Україні;
- зберігати та розвивати прогресивні українські козацькі звичаї та традиції, оберігати честь і гідність козацького імені, зміцнювати єдність Українського Реєстрового Козацтва, займатися суспільно корисною для України й українського народу діяльністю, дотримуватися принципів і норм християнської моралі, козацької етики й етикету.

м. Донецьк |
3.10. Дійсні члени Українського Реєстрового Козацтва мають право:
- вирішального голосу на козацьких Радах;
- обирати та бути обраними до керівних органів Українського Реєстрового Козацтва всіх рівнів;
- виносити на розгляд козацьких Рад питання про діяльність Українського Реєстрового Козацтва;
- отримувати козацькі військові звання згідно з Положенням про проходження козацької служби та вiдповiдно до їх посад в Українському Реєстровому Козацтві;
- згідно з чинним законодавством користуватися майном Українського Реєстрового Козацтва та земельними наділами;
- отримувати інформацію про діяльність Українського Реєстрового Козацтва;
- отримувати відповідь на свої пропозиції та заяви до товариств Українського Реєстрового Козацтва всіх рівнів;
- працювати в усіх структурах Українського Реєстрового Козацтва;
- одержувати духовно-моральну й (у разі потреби) матеріальну підтримку;
- навчатися в навчальних і фізкультурно-спортивних закладах за рекомендацією керівних органів Українського Реєстрового Козацтва;
- носити однострій Українського Реєстрового Козацтва з обладунком і шаблею, а також іншою зброєю відповідно до чинного законодавства, правил дозвільної системи України й відповідних положень.
3.11. Козаки і берегині, які проходять випробний термін, мають право:

м. Севастополь |
- вносити питання на розгляд козацьких Рад і брати участь в обговоренні питань з правом дорадчого голосу;
- отримувати відповідь на свої пропозиції та заяви;
- отримувати духовно-моральну й (у разі потреби) матеріальну підтримку;
- навчатися в козацьких навчальних і фізкультурно-спортивних закладах;
- носити традиційний козацький однострій Українського Реєстрового Козацтва без обладунку.
3.12. Членство в Українському Реєстровому Козацтвi припиняється:
- за власним бажанням;
- у разі порушення Статуту Українського Реєстрового Козацтва, а також за цілеспрямовану діяльність, направлену на розпалювання ворожнечі та розкол єдності Українського Реєстрового Козацтва;
- у результаті не сумісної зі званням козака діяльності, що завдала шкоди Українській державі, українському народові або Українському Реєстровому Козацтву;
- у разі несплати членських внесків протягом трьох місяців.

м. Донецьк |
3.13. Рішення про виключення козака або берегині з реєстру УРК приймається Гетьманом (Головою) Українського Реєстрового Козацтва на підставі подання Головного штабу УРК, суду козацької честі, висновку генеральної контрольно-ревізійної комісії, або генеральної інспекції.
Подання (пропозиції) суду козацької честі, висновки контрольно-ревізійної комісії, генеральної інспекції можуть бути оскаржені в суді козацької честі протягом місяця з дня його прийняття та, у випадку обґрунтованих вимог скаржника, на Великій Раді Українського Реєстрового Козацтва.
Для розгляду справи Велика Рада створює спеціальну комісію, яка проводить розслідування та приймає остаточне рішення, що оскарженню не підлягає.
3.14. Підставою для негайного виключення козака з Українського Реєстрового Козацтва є справедливе притягнення його до кримінальної відповідальності та відповідне рішення суду або приховування ним цього факту.
Основними документами, що регламентують прийом до ВГО "Українське Реєстрове Козацтво" є:
ЗАЯВА I ПРИСЯГА КОЗАКА УКРАЇНСЬКОГО РЕЄСТРОВОГО КОЗАЦТВА
ЗАЯВА I ПРИСЯГА БЕРЕГИНI УКРАЇНСЬКОГО РЕЄСТРОВОГО КОЗАЦТВА
Пiсля позитивного вирiшення питання вiдбувається таке:
– посвята згiдно з затвердженим ритуалом прийому до козацтва;
– присяга в присутностi бiльшостi козакiв первинного козацького товариства;
– вшанування прапорів України, Українського Реєстрового Козацтва;
– вшанування козацької шаблі;
– привiтання й наставляння Гетьмана УРК (по можливостi), Головного отамана, отаманiв, козакiв, друзiв, представників владних структур.
![]() |